Drama s vedoucími Tetčicemi

Po dvou nejtěsnějších porážkách v krajském přeboru jsme v dalším kole hostili dosavadního lídra Tetčice. Původní "vytuněná" sestava vzala za své den před zápasem, kdy se omluvil Richard Nekula. Přesto jsme proti favoritovi chtěli uspět a navázat na úspěch Áčka z minulé neděle proti stejnému soupeři. Zápas pro nás začal velmi dobře. Nejprve pěkně vyhrál Láďa Endl a vzápětí si opravil výsledek z minulého týdne Jirka Skřenek. Když poté odremizoval svého soupeře na osmičce Bohouš Pop, vypadalo to pro nás hodně nadějně. Bohužel tím naše aktiva skončila. Já jsem na svého soupeře přes veškerou snahu nestačil a když musela kapitulovat i naše jednička Libor Dvořák, byl stav zápasu při průchodu časovkama 2,5:2,5. Poté naše naděje oživil Zdeněk Molík, který také dokázal svůj zápas dotáhnout do vítězného konce. V posledních dvou partiích se odehrávalo velké drama. Soupeř Ládi Doležala se vytrvale odmítal ve zcela remízové pozici smířit s realitou, ale Láďa se zkušeně nenechal vyprovokovat a nakonec partii dovedl k potřebné remíze. Za stavu 4:3 tak měl vše ve svých rukou Jarda Horký. V partii plné věčných šachů na obou stranách se nakonec prosadil hostující René Přibyl a stanovil konečný výsledek zápasu na 4:4. Před zápasem bychom asi remízu brali všemi deseti, navíc v oslabené sestavě. Ale podle průběhu zápasu nás ztracené dva body mohou trošku mrzet. Každopádně jsme vedoucím Tetčicím byli důstojným soupeřem.