Úvodní kolo okresu

1.kolo nové sezony okresního přeboru nám přisoudilo A-družstvo Štítar. Silný soupeř, který nás předloni porazil a vloni remízou znemožnil o pouhou jednu partii vítězství v celé soutěži, nebyl zcela ideální na rozehrání. Navíc jsme měli problémy se sestavou. Nakonec vše dopadlo nad očekávání. Nejprve v souboji posledních desek přetlačil Petr Říčka svého soupeře a zapsal první bod. Poté si na dvojce poradil zkušeně Bohouš Pop s Bauerem. Jarda Spilka pak sice nestačil na Kortiše, ale zbylé dvě partie nevypadaly na žádnou katastrofu. Rozhodlo se na jedničce, Štěpán Podsklan se musel v rovné pozici násilně tlačit do výhry a přepnul strunu. Jezdcovku nakonec prohrál a za rozhodnutého stavu již ani Endlův soupeř nechtěl dále vzdorovat. Nakonec tedy jasný výsledek, ale lehké to nebylo. V příštím kole máme volno, tak se zapojíme do dalšího okresního dění až 24.listopadu, kdy doma hostíme Břežany.

Áčko prohrálo s Tetčicemi 3,5:4,5

Vedoucí soutěže KP1 pochválil v článku na webu JmŠS naši staronovou posilu:

V zápase, kde bílé figury byly nevýhodou, prohrálo TJ Znojmo s Tetčicemi 3½ : 4½. Jedinou výhru s bílými zaznamenal domácí objev Josef Růžička. Tohoto patnáctiletého mladíka téměř nikdo nezná a přesto je momentálně ve své kategorii čtvrtým nejlepším jihomoravanem hned po zářivých hvězdách Martinu Blahynkovi, Adamu Dvořákovi a Benediktu Hofírkovi. Tak ať mu tento jedinečný vzestup vydrží!