Divočina v Tetčicích

2.kolo krajského přeboru nás zavedlo do Tetčic. Po úvodní výhře v Hrušovanech jsme mohli jet v klidu, v tomto duelu jsme favoritem nebyli. Domácí se nesešli v nejsilnější sestavě a nám svitla jiskérka. Navíc jsme na všech šachovnicích zahájení zvládli a domácí nikde žádnou výhodu neměli. Do vyrovnaného úvodu zapadly i počáteční remízy. Míša Sneider v mírně horší pozici s mírně slabším soupeřem a Láďa Endl, který opět rozjel svůj oblíbený útok po h-sloupci, ale domácí Pavel Porč se bránil přesně a Láďův útok vyšuměl. Zbylé partie se pak začly různě přelévat a přesýpat. Nejprve dovedl svoji partii k vítěznému konci Láďa Doležal a my vedli. Jenže vzápětí kontroval soupeř Jardy Horkého, který se narozdíl od partie v Hrušovanech již nedokázal zachránit. Za stavu 2:2 to vypadalo na zbylých šachovnicích pro nás velmi nadějně. Bohužel přišel jeden z mých začátečnických zkratů a ve výrazně lepší pozici (+2,3) jsem svému soupeři věnoval figuru zdarma. Už jsem skoro doufal, že jsem se takových přehmatů dokázal zbavit, zjevně marně....  Naštěstí máme Pepu Růžičku, který dokázal svoji drobnou výhodu zúročit. Narozdíl ode mě hraje v klidu a figurky neztrácí, možná pro má Elo o více než 500 bodů vyšší :)

Na 4:2 poté zvýšil Bohouš Pop, který zkušeně realizoval svoji převahu v koncovce. Prohrát už jsme tudíž nemohli. Já jsem svoji ztracenou pozici již zachránit nedokázal. Podobně dopadl na jedničce i Jirka Skřenek, který s mladším Přibylem zkoušel ještě zvrátit partii různými triky, ale také neuspěl. Konečný výsledek 4:4 je pro nás určitě dobrý, ale po průběhu zápasu je spíš ztrátou. Tentokrát to beru na sebe, kdybych v klidu svoji partii dotáhl k vítěznému konci, tak jsme z Tetčic odjížděli s 3 body. Ale vzhledem k síle jundrovských jezdců v letošním ročníku je stejně o vítězi skupiny a tím i postupujícím nejspíš jasno. Jen doufám, že jsem si svůj přehmat vybral a dál už budou následovat jen samá pozitiva.