Morenda nás spráskala

Po předehrávce minulou neděli dnes začínalo normální 1.kolo letošní KPII. Los nám přihrál Moravskou Slavii a tak jsme měli nejhorší možný los vůbec - oba favority hned na úvod. A byla z toho předpokládaná malá rošáda. Do Brna jsme navíc cestovali v silně zdecimované sestavě. Narozdíl od domácích, kteří nic nepodcenili a nastoupili v plné síle. Dokonce to vypadalo, že pojedeme pouze v sedmi. Ale obětavě zaskočil Pepa Lahodný, za což mu děkuji, i když bylo jasné, že si moc radosti neužije. Také jeho partie skončila záhy. Ale ostatní desky se držely dobře. Nejprve zapsal remízu Láďa Endl, který měl kvalitu za pika a mírně lepší pozici. Přesto nabídl remízu, kterou jeho soupeř přijal. O něco později nabídl remízu i soupeř Bohouše Popa, kterou jsme také vzali. Protože - na jedničce stál Jarda Horký s velkým favoritem Kredlem slušně, stejně jako Zdeněk Molík i já. A na 6. a 7. desce jsme stáli dokonce lépe. V té době to na žádný debakl nevypadalo. Jenže těsně před časovkama z ničeho nic padá pozice na jedničce a Jarda musí kapitulovat. Tudíž domácí vedou 3:1. V tu dobu jsme to s Kubou tipovali na konečných 5:3 pro domácí. Bohužel obě výhody na šestce a sedmičce se postupně rozplynuly a jak Kuba Marek, tak Marko Vrzáček nakonec své nadějné pozice nedotáhli a oba prohráli. Za stavu 5:1 již šlo jen o kosmetickou podobu výsledku. Mě Míša Vávra zcela nekompromisně nakonec zničil na taktiku. Jak už to bývá, naběhl jsem si sám. Ale kdybych to sušil, tak mě určitě nakonec nakope také :(

Poslední dohrával Zdeněk Molík, vypracoval si mikroskopickou výhodu v koncovce. Ivan Kopeček mu přesto nabízenou remízu nevzal a Zdeněk ve snaze vyhrát, nakonec také prohrál. Takže zasloužená porážka, i když podle průběhu zápasu trošku krutá. Každopádně bude Moravská Slavia našemu áčku naprosto rovnoceným soupeřem v boji o postup do KPI. Nám nezbývá, než zmobilizovat síly a pokusit se něco vytěžit z dalšího zápasu, kdy přivítáme doma Hrušovany.