Vedeme okres

V 2.kole letošní sezony okresního přeboru se ve šlágru utkal loňský vítěz Břežany s druhým v celkovém pořadí, což jsme byly právě my. Domácí získali útulnější hrací prostory a v klubovně se pomalu zabydlují, což nám předvedli i při zápase, kdy neposeda natloukal nástěnku, nedbaje zděšených pohledů hráčů. Zápas samotný se odehrál v přátelské atmosféře a domácí nás dokonce pohostili i guláškem. Na šachovnicích byli také pohostiní. Nejprve vyhrál na trojce Zdeněk Molík, když mu soupeř věnoval věž. Mě soupeř bohužel nedaroval nic, a i když jsem to zkoušel zleva, zprava, nakonec mým atakům odolal. Zbylé partie také nevykazovaly žádné trhliny a tak jsem si říkal, že vyhrajeme nejtěsnějším rozdílem. Z omylu mě vyvedl Bohouš Pop, který vykouzlil nejprve drobnou výhodu a nakonec i celý bod. Za stavu 2,5:0,5 už nám stačilo dovést jednu partii do remízových vod. Což se celkem v pohodě povedlo na jedničce Laďovi Doležalovi, který bez nějakých větších potíží udržel Luboše Formana. Za rozhodnutého stavu už nebylo proč dramatizovat ani partii na poslední desce, kde Petr Říčka nejprve prošel kolem vyhrávajícího pokračování, aby posléze ve věžovce o pika chudší musel bojovat o remízu. Nakonec jsme tedy v Břežanech vyhráli 3,5:1,5 a dostali se tak na průběžné 1.místo v tabulce, které doufám udržíme až do velkého finále v posledním kole, kdy zajíždíme na půdu notně posílených Hrušovan. Stejného soupeře si tak můžeme oťukat už příští neděli v kraji.