Nestačili jsme ani na Hrušovany

V kraji se nám letos prostě nedaří. Nic na tom nezměnilo ani další kolo, kdy jsme doma přívítali celek z Hrušovan hrající pod názvem SK Sebranci. Hosté neponechali nic náhodě a krom Vlčáka dovezli nejsilnější možnou sestavu. Ani my jsme nebyli nijak oslabeni a tak se dal očekávat napínavý a dramatický průběh. Bohužel prognózy vzaly záhy za své, Kuba si nechal chytit dámu a zbytek partie už bylo čiré zoufalství. Podobně si vedl Láďa Endl, který dostal vidličku a vyšel z toho s kvalitou méně. Bohužel se příliš nepoučil a po chvilce dostal druhou vidličku, po které ztrácel dámu. Záhy tedy prohráváme 0:2. Na šestce stojí podezřele Zdeněk Molík s Romanem Matulou. Trošku lepší pozici má naopak Jelen. Před časovkama se překvapivě spokojují s remízama první dvě desky - Horký s Doležalem. Po časovkách naopak vzdává Jelen, který se za stavu 1:3 snažil vydolovat celý bod a nakonec na to doplatil. Tudíž je to 1:4 a rutinér Mucha nahlodává Bohouše Popa nabídkou remízy, což zakazuji. Bohužel Bohouš po dalším tahu opětovnou nabídku už bez konzultace přijímá.... To je potom radost kapitánovat.... Zbývají dvě partie do konce. Já nabídku soupeře na remízu odmítl a hrál na potřebnou výhru. Jenže ke všemu dnešnímu "štěstí" v momentě, když jsem si konečně vydobyl rozhodující výhodu v koncovce (dle přítele Fritze +7) jsem frustrovaný z průběhu zápasu místo výherního pokračování, které bylo zcela zřejmé zvolil zbytečně komplikovanou zápletku, která vedla akorát k tomu, že jsem se přepočítal a partii nakonec ztratil. Poslední dohrával Zdeněk Molík, který si také mohl ušetřit trápení a zdechlou partii s Matulou zahodit už dávno. Prostě se nám zápas celkem hrubě nepovedl a letos to máme opravdu nějak zakleté. Ani další los nevzbuzuje příliš optimismu - další kolo hrajeme na půdě silných Tetčic a poté zajíždíme opět ven do Střelic. Trochu se bojím, abysme našli alespoň něco pod stromečkem a netrávili Vánoce s pěti nulama.....