Šestihodinové drama s Hodonicema

Další kolo okresního přeboru nám moc oddechu neposkytlo. V minulém kole jsme hráli na půdě loňského vítěze a dnes jsme doma přivítali silné Hodonice. Dal se očekávat vyrovnaný souboj a k němu také došlo. Jako první skončil souboj na páté desce. Hosté dovezli mladíka, který zatím sbírá zkušenosti, a tak Petr Říčka zapsal celkem rychlo výhru. Poté se pokračovalo už ve výrazně pomalejším tempu. Misky vah se začaly zlehka naklánět na naší stranu na jedničce, kde Láďa Doležal přehrál vloni nejlepšího hráče okresu Romana Matulu. Bohužel k úplnému rozhodnutí zápasu nedošlo. Bohouš Pop tentokrát zvolil prapodivnou výstavbu a Franta Šimík ho ztrestal. O nic lépe jsem nedopadl ani já s Honzou Holienkou. Sehrál jsem naprosto strašlivou partii na téma špatný střelec a nekrytelná slabina. Pro jistotu jsem využil obou těchto nevýhod a celou partii pouze trpěl. Tudíž po pěti hodinách je stav 2:2 a dohrává se poslední partie na trojce. Láďa Holienka nabízí Zdeňkovi Molíkovi remízu. Ale Zdeněk jako správný bojovník jde až na hranu rizika a zkouší hrát na výhru. Což se mu po necelých šesti hodinách a stovce tahů - z nich většina v celkem složité koncovce - daří. Vyhráváme tak 3:2 a držíme první příčku v tabulce, zatím bez ztráty kytičky.