Konečně jsme zabrali i v kraji

Další kolo KPII nás zavedlo do Tetčic. Do zápasu jsme rozhodně nenastupovali jako favorité, ale chtěli jsme domácí trošku pozlobit a nedat se zadarmo. Jako první končil na trojce Láďa Endl, když jeho útok po h-sloupci vyzněl nějak do ztracena a soupeř ho zlikvidoval na špatného střelce. Chvilku poté zapůlil svoji partii Bohouš Pop, který rozšířil svoji bilanci remíz na 4/4. Úvod tedy vyšel domácím, ale ostatní partie nikde nevykazovaly žádné dramatické trhliny. Dlouho se nic převratného nedělo, až v celkem rychlém sledu skončilo několik partií. A pro nás došlo k příznivému zvratu ve vývoji zápasu. Jarda Horký na jedničce přehrál mladého Přibyla a srovnal. Na osmičce vzápětí vzdává i soupeř Petra Říčky. A tak vedeme. Láďa Doležal z nestejných střelců také víc, než půlku nevydoloval. Mě se nepovedlo dotáhnout drobnou výhodu v pozici a ani pěšáček navíc nestačil na víc, než na další remízu. Ale taktika hlavně neprohrávat funguje. Do konce tak zbývají dvě partie a my vedeme 3,5:2,5. Zdeňkovi Molíkovi se podařilo neutralizovat soupeřovu převahu pěšce a dotlačil partii také do remízy. Za stavu 4:3 dohrává svoji partii jako poslední Míša Schneider. Jeho soupeř musí hrát na výhru, což poctivě zkouší více než 100 tahů. A jak to v podobných případech bývá, nakonec prohrává. Tak se nakonec z našeho výletu do Tetčic vyklubala překvapivá výhra 5:3 a hlavně důležité 3 body. Za 14 dnů ve Střelicích se pokusíme na tento výkon a hlavně výsledek navázat.