Ve Střelicích jsme neuspěli

Poslední letošní kolo kraje nás zavedlo do Střelic. Po výhře v minulém kole jsme tam jeli celkem optimisticky naladěni. Navíc se mi podařilo dát dohromady vpodstatě top sestavu. Jenže.... Začalo to už na srazu, kde nám trošku zakufroval Bohouš Pop a vyrazili jsme tak o 15 minut později. Což v husté mlze a na namrzlé silnici už nešlo dohnat. Ale to nebyl zase takový problém. Tedy k tématu. Zápas samotný začal relativně bez nějakých katastrof. Nejprve na jedničce podepsal smír Luboš Svíženský, který absolvoval úspěšnou premiéru ve znojemském dresu. Černýma celkem v klidu odremizoval silnějšího soupeře a tak nebylo co namýtat. Další remíza se urodila na šestce - Zdeněk Molík se (narozdíl od jiných) i přišel zeptat. Nechtěl jsem ho nutit lámat rovnou pozici, i když to znamenalo ztrátu bílých figur. Jenže pak jsme na ostatních deskách začali ztrácet půdu pod nohama. Míša Schneider na osmičce přišel nejprve o pika a posléze i o figuru. Bohouš Pop následoval jeho příkladu, kdy nejprve složil pika, posléze i kvalitu. Před časovkama ještě podepsal smír Láďa Endl na čtyřce. Takže průchod časovkama z našeho pohledu 1,5:2,5 se zdechlou pozicí na osmičce. Míša přestože bojoval a zkoušel různé triky nakonec musel kapitulovat. Já odehrál relativně pohodovou partii černýma, kdy jsem silnějšího soupeře v klidu udržel. Jenže to bylo málo. Samozřejmě mi doma v analýze přítel Fritz ukázal jasnou cestu k výhře. Což mě tedy "potěšilo". Z posledních třech partií v kraji jsem měl všechny tři hladce vyhrané, jenže jsem z toho vydoloval jenom dvě půlky... Prostě nestačí jen získat lepší pozici, je potřeba jí ještě dovést k úspěšnému konci. Za stavu 2:4 tak museli Jarda Horký a Láďa Doležal hrát už jenom na jediný výsledek. Což dopadlo přesně na 50%. Láďa Doležal přepnul strunu a přehlédl ztrátu figury. Jarda naopak svůj boj dotáhl až k bodu. Takže 3:5 ve Střelicích určitě nepotěšilo. Přezimujeme pouze s 3 body a navíc neúspěšnou předehrávkou s naším áčkem. Na jaře nás tak čeká tuhý boj o záchranu, což se tak nějak před začátkem sezony dalo předpokládat.