Boskovický soudek vypijí jiní

V neděli jsme se spolu s Radkem Nekvasilem, Filipem Čtveráčkem a Adamem Čučkou vydali na pozvání mého kolegy ze sportovně –technické komise a neúnavného organizátora šachového dění na blanensku pana Milana Boháčka na již jedenadvacátý turnaj v rapidu týmů „Boskovický soudek“.

Původně se měl turnaje, který byl letos hrán jako přebor JMŠS týmů účastnit i náš talent Pavel Jordán a já měl fungovat jako náhradník. Ale ouha! Pavel na plánovaném místě srazu nebyl. Co teď? Mou mysl začaly zaplňovat chmury – to nám to tedy pěkně začíná… Za chvíli zapípal mobil a Pavel poslal omluvnou esemesku, že je nemocen. Nu což, vydali jsme se s mírným zpožděním autem pana Čučku směrem do Boskovic. Cestu jsme si krátili rozhovorem s panem Čučkou (mým vrstevníkem) na různá témata od práce, rodiny, přes politiku až v rozhovoru došlo na současnou mládež . Nemám potuchy , co si kluci, zejména Radek pomysleli o našem rozhovoru na dané téma. Cesta ubíhala vcelku rychle a bez komplikací a tak o půl desáté jsme dorazili na místo konání. Boskovická sokolovna již byla zaplněna živě diskutujícími hráči, v hracím sále probíhaly volné partie a poslední přípravy před zahájením turnaje. Filip přijel do Boskovic již den předem a nás netrpělivě vyhlížel.

Pohled do hrací místnosti mě překvapil, do turnaje bylo nahlášeno celkem 27 týmů! Spatřil jsem zde hráče všech kategorií, od mezinárodních mistrů Vyskočila a Bureše, přes nestárnoucího doktora Píšeho, jehož doprovázela sympatická paní Dáša Zamarská až po šachový potěr z Vyškova a Durasu Brno.

Proběhla registrace, klání zahájili pánové Vaňhara a Boháček a turnaj po mírných komplikacích se sestavami a ratingy začal.
Hrajeme první kolo proti ŠO Hlinsko, já na druhé šachovnici partii pokazím hned v zahájení a už se jen zoufale bráním proti mnohem silnějšímu soupeři a nezbývá mi než se vzdát. Adámek a Filip za chvilku také končí. Nejdéle odolává Radek ,ale nakonec také podlehne.

V druhém kole máme volno a tak sledujeme hru na ostatních stolech.

V třetím kole porážíme 4:0 tým dětí z boskovického „ déčka“ . Děti se opravdu snažily ale nakonec prohrály . Svému soupeři Vojtovi Radostovi nabízím jako kompenzaci bonbóny a chválím jeho hru. Osobně nemám potřebu na rozdíl od jiných děti a mládežníky peskovat, dehonestovat a zbytečně je tak odrazovat:-).

Ve čtvrtém kole prohráváme 4:0 proti silnému týmu TJ Ivančice. Své soupeře známe z turnajů a KP2 a tak po konci partií probíhá přátelská a neformální debata. V týmu hraje i pan Skalník, který i přesto, že je mu 80 let oplývá energií a neuvěřitelnou vitalitou a šachy „ válí“ bravurně!

Páté kolo a našimi soupeři je smíšený tým Blansko- Boskovice se kterým prohráváme 3,5:0,5 Adámek i Filip bojují srdnatě až do konce. To soupeře na čtvrté desce uchvátí natolik, že Adamovi nabídne remízu! Zdvořile poděkujeme.

Po skončení pátého kola je přestávka na oběd a čas zamyslet se nad našimi výsledky… V pauze debatuji s paní Zamarskou a šachovým přítelem z Třebíče Ivanem Kovácsem, který hrál i den předem na Turkově memoriálu u nás ve Znojmě.

V šestém kole nás čeká TJ Krouna. Radek poráží na jedničce ratingově slabšího soupeře a po chvíli vyhrává i Filip. Já se se svým přátelským a upovídaným soupeřem dohodnu na remíze a zjišťuji , že jsem tak učinil dobře, neboť to , co jsem se chystal zahrát by vedlo k fatálnímu konci.

Sedmé kolo – našim soupeřem je „Sešlost Křtiny“ ve kterém se utkávám se známým boskovickým šachistou panem Brdou se kterým prohrávám. Za poznámku stojí, že pan Brda nevynechá snad jediný turnaj v rámci kraje. Boduje pouze Radek

V osmém kole remizujeme s ŠK Kunštát. Body vybojovali Radek a Filip.

Turnaj se pomalu chýlí ke svému závěru a v posledním kole se střetáváme s týmem SK Vyškov „A“, který vede trenérka paní Radka Slepánková, na ostatních šachovnicích hrají její svěřenci. Průběh matche je poměrně rychlý, vítězí pouze Filip.

Boskovický soudek vyhrál tým šachistů z Kroměříže, který si také odváží první cenu. Stříbro vybojovaly Dalešice. Na třetím místě skončil Duras BVK „B“ který se také stal krajským přeborníkem.
Výsledky zde: http://chess-results.com/tnr438127.aspx?lan=5

Štítky: