Sedm statečných v Poštorné

Prázdniny jsou nejen obdobím odpočinku, ale také jakousi okurkovou sezónou pro šachy. Soutěže se nehrají a i turnajů je poskrovnu.Vydali jsme se tedy ve složení Sam Vančura, Vojta Semotam, Heřman Holzer, Vojta a Matouš Kolářovi, Radek a moje maličkost na FIDE Rapid Podluží, který pořádal šachový klub v Poštorné. Turnaj se měl původně konat v Domě školství v Břeclavi, ale z důvodů nižšího zájmu ze strany hráčů proběhl v klubovně Tatranu Poštorná. Nakonec byla tato změna příjemná. Klubovna břeclavských šachistů je velmi útulná a nachází ve sportovním areálu v klidné části města, stranou veškerého dopravního ruchu. Po vstupu do herní místnosti na nás prostřednictvím trofejí, fotografií a článků na nástěnce dýchla poněkud nostalgická atmosféra, která připomínala slávu kdysi ligového klubu a lídra jihomoravského šachu. Pořadatelé nás přijali velmi přátelsky, bylo připraveno malé občerstvení. Hlavní pořadatel, předseda klubu a rozhodčí v jedné osobě Mirek Slavík zahájil utkání a 24 hráčů včetně tří dam se pustilo do klání. V turnaji byla zastoupena pestrá směsice hráčů všech výkonnostních kategorií od manželů Vránových, pana Trávníčka, přes domácí borce až po naši omladinu. Turnaj hraný švýcarským systémem na devět kol se zápočtem na FIDE ELO probíhal svižně a bez komplikací v přátelském duchu. Vítězem se stal Petr Trávníček, následován Zdeňkou Vránovou, bronz vybojoval Oskar Hájek. Z našich se nejlépe umístil Radek Nekvasil s pěti body, kterému opětovala porážku z Hodonic Michaela Svobodová, dobře si vedl i Vojta Semotam, který se po delší pauze vrací za šachovnici a i ostatním klukům se nevedlo špatně.
Turnaj byl vydařený a pořadatelům patří poděkování! Rádi se opět zúčastníme!

turnajový servis zde: http://chess-results.com/tnr448080.aspx?lan=5&art=1&fed=CZE

Štítky:

Filtered HTML

• Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br> <p>

BBCode

• Nejsou povoleny HTML značky.
  • You may use these tags: [pgn]

Plain text

• Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Tato otázka je tu na rozeznání, zda jste člověk a nebo robot.
Vyplňte prázdné pole.