Turnaje

23.Rotunda

Přiblížil se termín našeho tradičního turnaje. Koná se v obvyklém termínu 25.-28.září. Tentokrát v sále Agrodomu na Dvořákové ul. Další informace v přiložených propozicích.

Propozice

Vánoční bleskáč

26.prosince se v hotelu Prestige odehraje tradiční turnaj v bleskovém šachu. Hrací tempo 2x5 minut, registrace 8.30 - 8.50. Startovné 50,- dospělí. Více info na přiloženém plakátku.

Nestačili jsme ani na Hrušovany

V kraji se nám letos prostě nedaří. Nic na tom nezměnilo ani další kolo, kdy jsme doma přívítali celek z Hrušovan hrající pod názvem SK Sebranci. Hosté neponechali nic náhodě a krom Vlčáka dovezli nejsilnější možnou sestavu. Ani my jsme nebyli nijak oslabeni a tak se dal očekávat napínavý a dramatický průběh. Bohužel prognózy vzaly záhy za své, Kuba si nechal chytit dámu a zbytek partie už bylo čiré zoufalství.

Morenda nás spráskala

Po předehrávce minulou neděli dnes začínalo normální 1.kolo letošní KPII. Los nám přihrál Moravskou Slavii a tak jsme měli nejhorší možný los vůbec - oba favority hned na úvod. A byla z toho předpokládaná malá rošáda. Do Brna jsme navíc cestovali v silně zdecimované sestavě. Narozdíl od domácích, kteří nic nepodcenili a nastoupili v plné síle. Dokonce to vypadalo, že pojedeme pouze v sedmi.

Prestige open (22.Rotunda) 2014

V termínu 25.9. - 28.9. se v hotelu Prestige uskuteční další ročník tohoto šachového turnaje. Vše zůstává tradiční, 7 kol, tempo 2x90 minut. Zápočet pouze na národní Elo. Více v příloze.

Novoroční bleskáč v Hodonicích

Franta Šimík nachystal pro třicítku šachistů v Hodonicích bleskový turnaj. Po dramatickém průběhu se nakonec z vítězství v A finále radoval Honza Dočekal před dvojicí našich hráčů Skřenkem a Kavanem. V B finále získal nejvíce bodů Juránek st., 2.místo jsem překvapivě obsadil já a jako třetí skončil Franta Šimík. Podařený turnaj obohatili domácí pořadatelé tradiční pohostiností.

Vánoční bleskáč

26.prosince se v hotelu Prestige uskuteční tradiční turnaj v bleskovém šachu. Koná se již úctyhodný 51.ročník. Začátek je naplánovaný na 8.30. Hraje se tempem 2x5 minut a systém bude stanoven na místě podle počtu účastníků. Favoritem bude určitě několikanásobný vítěz Zdeněk Kavan.

Hodonice open, aneb Kača na hrad!

Co napsat o tradičním hodonickém rapidu. Vše zastíní zásadní informace. Celý turnaj vyhrál Zdeněk Kavan 7/7 s propastným náskokem 1,5 bodu a výkonem 2.811 !!!!!!!!!!!!! Škoda, že už divoká karta do turnaje kandidátů už byla ze strany Fide udělena.....

Pozvánka na rapid do Hodonic

V sobotu 30.listopadu proběhne v Hodonicích rapid turnaj. Hrací tempo je 2x20 minut, 7 kol. Zahájení je v 9.30 a Franta Šimík připravil pěkné ceny. Přihlášky na e-mailové adrese: frantisek@simik.eu  nebo tel.čísle: 721 555 893.

Divočina v Tetčicích

2.kolo krajského přeboru nás zavedlo do Tetčic. Po úvodní výhře v Hrušovanech jsme mohli jet v klidu, v tomto duelu jsme favoritem nebyli. Domácí se nesešli v nejsilnější sestavě a nám svitla jiskérka. Navíc jsme na všech šachovnicích zahájení zvládli a domácí nikde žádnou výhodu neměli. Do vyrovnaného úvodu zapadly i počáteční remízy.

Syndikovat obsah